Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za zabójstwo

Data publikacji 24.05.2012

Pilscy funkcjonariusze zatrzymali w miniony wtorek dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo. Zatrzymanie ma związek z pożarem budynku gospodarczego w dniu 27 marca 2012 r. w Pile przy ul. Kolbe, w którym zginął 56-letni mieszkaniec Piły.

Przypomnijmy - do tragicznego w skutkach pożaru doszło 27 marca 2012 r. o godz. 23.25 w pomieszczeniu gospodarczym przy ul. Kolbe w Pile. Po zakończeniu akcji gaśniczej pracujące na miejscu ekipy ratunkowe odnalazły wewnątrz zwłoki 56-letniego mężczyzny.

W trakcie prowadzonego w tej sprawie postępowania okazało się, że pożar powstał w wyniku celowego podpalenia. Zajmujący się sprawą śledczy ustalili, że w marcową noc dwaj sprawcy, bezpośrednio przed zdarzeniem, postanowili odwiedzić mężczyznę mieszkającego w pomieszczeniu gospodarczym przy ulicy Kolbe w Pile. Mężczyźni mieli zamiar ukraść wartościowe przedmioty, które spodziewali się znaleźć na miejscu.

Kiedy sprawcy weszli do pomieszczenia gospodarczego, zauważyli leżącego na łóżku mężczyznę. W trakcie przeszukiwania szopki okazało się, że wewnątrz nie ma żadnych wartościowych przedmiotów. Wtedy jeden ze sprawców postanowił podpalić kartkę papieru, którą następnie rzucił na podłogę. Palący się ogień bardzo szybko zajął kołdrę, pod którą leżał śpiący mężczyzna. Po chwili drugi z mężczyzn również podszedł do łóżka, a następnie w innym miejscu podpalił zapałkami palące się już okrycie.

W pewnym momencie leżący na łóżku mężczyzna obudził się. Widząc to jeden ze sprawców podszedł do niego, a następnie kopnął go w głowę. Napastnicy bardzo szybko wybiegli z szopki zamykając za sobą drzwi wejściowe. Chwilę późnej z bezpiecznej odległości zaczęli obserwować rozprzestrzeniający się pożar oraz późniejszą akcję gaśniczą.

W miniony wtorek, w wyniku podjętych działań operacyjnych, pilscy funkcjonariusze zatrzymali sprawców zabójstwa. Okazali się nimi dwaj pilanie w wieku 17 i 16 lat. Obydwu został już przedstawiony zarzut zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. W tym konkretnym przypadku została podjęta decyzja, że młodszy ze sprawców będzie odpowiadał za popełniony czyn jako osoba dorosła.

(KWP w Poznaniu / mj)
 

Powrót na górę strony