Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewozili narkotyki ukryte w specjalnym schowku

Data publikacji 25.05.2012

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn. Podczas kontroli samochodu funkcjonariusze znaleźli narkotyki. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, grozi im teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego uzyskali informację o dwóch mieszkańcach Rzeszowa, którzy prawdopodobnie posiadają narkotyki. Funkcjonariusze ustalili, że podczas naprawy samochodu należącego do jednego z mężczyzn, w pojeździe został przygotowany specjalny schowek do ukrycia narkotyków.

Ustalono, że 22 maja wieczorem mężczyźni wyjechali samochodem po zakup narkotyków, obserwowano więc trasę, którą mieli wracać. Około godz. 21:50 policjanci zauważyli opla vectrę jadącego w kierunku Rzeszowa. Kierowca jechał nerwowo i szybko. W Krasnem, z pomocą policjantów z wydziału ruchu drogowego, samochód został zatrzymany. Kierującym okazał się 30-letni mężczyzna, pasażerem zaś 19-latek. Obydwaj to mieszkańcy Rzeszowa.

Policjanci przeszukali samochód. W obudowie głośnika w przednich drzwiach znaleźli ukryte narkotyki. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie, a ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że w pojeździe ukrytych może być więcej narkotyków - zabezpieczony został również samochód. Badanie znalezionego suszu roślinnego przeprowadzone w komendzie potwierdziło, że jest to marihuana.

Następnego dnia z pomocą policyjnego psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków funkcjonariusze przeszukali zabezpieczony samochód. Znaleźli elektroniczną wagę do porcjowania narkotyków ze śladami marihuany. Podczas przesłuchania 19-latek przyznał się do winy i usłyszał zarzuty posiadania niedozwolonych środków odurzających.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Powrót na górę strony