Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z kilogramem marihuany

Data publikacji 27.07.2007

Policjanci z poznańskiego CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn pod zarzutem udziału w obrocie znaczną ilością narkotyków. W trakcie przeszukania samochodu, którym poruszali się sprawcy w specjalnie przygotowanych schowkach w tapicerce znaleziono 1 kilogram marihuany. Jednemu z zatrzymanych zarzucono ponadto udział w obrocie 20.000 tabletek ecstasy.

Na ślad hurtowników policjanci z poznańskiego CBŚ natrafili dzięki systemowi identyfikacji śladów linii papilarnych (AFIS) . Jeden z zatrzymanych mężczyzn w 2005 r. pozostawił ślady swoich linii papilarnych na opakowaniu, w którym znajdowało się 20 tyś. tabletek ekstazy.

Długotrwałe czynności poszukiwawcze przyniosły efekt. We wtorek 24 lipca policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę. W pojeździe którym podróżował razem z kolegą, znajdowało się 1000 g marihuany. Na poczet przyszłych kar i grzywien wstępnie zabezpieczono 20 tysięcy złotych.

W stosunku do podejrzanych Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozą im wysokie kary pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony