Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrabiani Slavko i Slavek

Data publikacji 25.05.2012

Policjanci z Lublina przerwali nielegalną sprzedaż wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami graficznymi Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012. Zabezpieczono 140 sztuk naklejek z wizerunkami maskotek Slavko i Slavek, na których znajdowały się takie znaki. Ustalono organizatora tego nielegalnego procederu. Okazał się nim obywatel Chin, 40-letni właściciel firmy handlowej.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Lublinie uzyskali informacje, że na jednym ze stoisk w domu towarowym w centrum Lublina sprzedawane są podrabiane przedmioty ze znakami EURO 2012. Funkcjonariusze ustalili w kancelarii odpowiedzialnej za ochronę znaków towarowych Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012, że oferowane wyroby są towarami podrabianymi i Europejska Unia Związków Piłkarskich UEFA nie udzieliła praw do produkcji ani sprzedaży tych przedmiotów.

Wczoraj rano do pomieszczeń firmy weszli policjanci. Podczas przeszukania zabezpieczono 140 naklejek ściennych w rożnych rozmiarach. Jak wynika z ustaleń, produkcja nielegalnych wyrobów odbywała się w Chinach. Cena zestawu dwóch naklejek w zależności od wielkości wahała się w granicach od 2 do 6 zł.

Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat I Policji w Lublinie. Na obecnym etapie postępowania nikt nie usłyszał zarzutów. Za sprzedaż wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami graficznymi grozić może do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony