Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane BMW X6 skradzione w Austrii

Data publikacji 25.05.2012

Dolnośląscy policjanci w wyniku prowadzonych działań pościgowych i operacyjnych odzyskali samochód marki BMW X6 o wartości nie mniejszej niż 300 tys. złotych. Auto, skradzione na terenie Austrii, funkcjonariusze odnaleźli jednym z garaży na terenie powiatu górowskiego. W sprawie zatrzymano już dwie osoby.

Policjanci z Wrocławia, w ramach realizowanej współpracy międzynarodowej, otrzymali informację o dwóch samochodach marki BMW serii 5 i X6, które zostały skradzione na terenie Austrii. Z informacji wynikało, że sprawcy mogą kierować się w stronę Wrocławia. W nocy ze środy na czwartek funkcjonariusze ze specjalnej grupy samochodowej wrocławskiej komendy miejskiej zauważyli dwa opisywane samochody na autostradowej obwodnicy miasta. Auta gnały z prędkością ponad 200 km/h.

W związku z zaistniałą sytuacją policjanci z wrocławskiej komendy miejskiej w wyniku podjętych, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz policjantami z komendy powiatowej w Górze, działań operacyjno-pościgowych odzyskali BMW X6, którego wartość szacuje się na kwotę nie mniejszą niż 300 tys. złotych.

Auto policjanci odnaleźli na terenie powiatu górowskiego. Samochód ukryty był w garażu, na jednej z prywatnych posesji. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali jedną, a następnego dnia drugą z osób zamieszanych w to przestępstwo. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu górowskiego, w wieku 25 i 31 lat.

Drugi ze skradzionych samochodów, BMW serii 5, został odzyskany na terenie powiatu rawickiego (woj. wielkopolskie). Obecnie policjanci prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z kradzieżą, jak i zatrzymaniem innych osób mogących mieć z nią związek.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony