Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ przejęło ponad 1,5 kg narkotyków

Data publikacji 25.05.2012

Policjanci Centralnego Biura Śledczego działali w Warszawie na terenie Żoliborza. Tam zatrzymali Mariusza K., u którego zabezpieczyli środki odurzające o czarnorynkowej wartości 75 tys. złotych. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci CBŚ od jakiegoś czasu zajmowali się namierzeniem osoby, która dostarcza narkotyki na teren powiatu włocławskiego. Zdobyte przez nich informacje zaprowadziły policjantów do warszawskiej dzielnicy Żoliborz. Tam, w środę (23.05) późnym popołudniem, przeszukali mieszkanie wynajmowane przez 30-letniego mieszkańca stolicy.

Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie ponad 1,7 kg różnych narkotyków: amfetaminy, marihuany, kokainy, haszyszu i heroiny. Substancje te warte są na czarnym rynku ponad 75 tys. złotych. Jak wynika z szacunków CBŚ, można było z nich przygotować ponad 1700 porcji narkotyków.

Warszawiak został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił Prokuratorowi Okręgowemu we Włocławku na przedstawienie 30-latkowi zarzutów posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Do sądu trafił wniosek o aresztowanie podejrzanego, który dziś (25.05) został rozpatrzony. Zatrzymany pozostanie w areszcie przez najbliższe 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mg)

Powrót na górę strony