Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje w rękach policji

Data publikacji 25.05.2012

2,5 tony metali kolorowych wartych 60 tys. złotych ukradło ze skupu złomu trzech mieszkańców Dolnego Śląska. Grodkowscy policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku. 18-, 28- i 41-latek zostali tymczasowo aresztowani na dwa miesiące. Za kradzieże, których się dopuścili, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

22 maja br. tuż przed 2.00 w nocy dyżurny z grodkowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, że na terenie jednego ze skupów złomu kręcą się podejrzani mężczyźni. Na miejsce natychmiast wysłano patrol Policji. Na terenie skupu przebywało trzech mężczyzn, którzy przenosili metalowe elementy. Funkcjonariusze dwóch z nich ujęli na miejscu, natomiast trzeci mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie i uciekł z terenu zakładu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania i już po kilku minutach na jednej z pobliskich ulic zatrzymali uciekającego 41-latka.

Trójkę zatrzymanych mężczyzn (mieszkańców Dolnego Śląska) policjanci przewieźli na komisariat, gdzie zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Okazało się, że dwójka podejrzanych jest nietrzeźwa. 41-letni Tomasz K. w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu, a 28-letni Łukasz C. ponad pół promila.

W toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że Łukasz C., Tomasz K. oraz 18-letni Łukasz C. kilkukrotnie przychodzili do skupu złomu, skąd kradli metalowe elementy. Mężczyźni odwiedzali zakład nocami i przygotowywali elementy do kradzieży, które następnie pakowali do opla astry. 22 maja planowali ukraść 261 kilogramów złomu, który wcześniej przygotowali. Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymani mężczyźni procederem tym zajmowali się od kwietnia tego roku. Łącznie z terenu zakładu wynieśli 2,5 tony metali kolorowych wartych 60 tys. złotych.

Trójka zatrzymanych usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Wczoraj (25 maja) decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na 2 miesiące.

Wszyscy zatrzymani są dobrze znani Policji, byli już karani za podobne przestępstwa.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony