Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali kobietę z pożaru

Data publikacji 25.05.2012

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim, działając szybko i zdecydowanie, zapobiegli pożarowi mieszkania. Z zadymionych pomieszczeń wyprowadzili 88-letnią kobietę i przekazali ją pod opiekę zespołu medycznego.

10 maja w jednym z mieszkań na osiedlu Energetyk w Dobrzeniu Wielkim zajmowanym przez 88-letnią kobietę doszło do samozapalenia kuchenki mikrofalowej. Na miejsce został skierowany patrol w składzie st. asp. Daniel Gutka i sierż. sztab. Robert Walos. Już na klatce schodowej policjanci wyczuli silną woń palącego się plastiku. Po podejściu do drzwi mieszkania usłyszeli wołanie o pomoc. Drzwi były zamknięte. Starsza kobieta nie mogła ich otworzyć od środka.

St. asp. Gutka z pomocą jednego z sąsiadów wszedł do mieszkania po uprzednim wybiciu szyby w oknie. Jednocześnie sierż. sztab. Robert Walos rozmawiał z kobietą, uspokajając ją. Mieszkanie było zadymione do tego stopnia, że zagrażało to życiu kobiety i funkcjonariusza, który wszedł do środka. Policjant otworzył okna, przeprowadził do jednego z nich słabnąca kobietę. Następnie st. asp. Gutka odłączył od zasilania elektryczną kuchenkę, na której paliła się mikrofalówka. Palącą się mikrofalówkę policjant wystawił za okno. W tym czasie przyjechała karetka pogotowia oraz syn poszkodowanej, który otworzył drzwi. Policjanci wyprowadzili 88-latkę z domu i przekazali lekarzowi pogotowia. Kobieta została przewieziona do szpitala w Opolu.

Szybka i zdecydowana interwencja policjantów zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru, który mógłby zagrozić życiu mieszkańców budynku.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony