Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany wpadł po włamaniu do stacji paliw

Data publikacji 26.05.2012

Policjanci z polickiej komendy zatrzymali 32-latka poszukiwanego ośmioma listami gończymi. Dotyczyły one doprowadzenia do zakładu karnego lub aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz mieniu. Mężczyzna poszukiwany był od 2008 roku i ma do odsiadki łącznie siedem lat. Wpadł po włamaniu, którego dopuścił się z 42-letnim kolegą recydywistą.

Do włamania doszło na początku maja br. w Lubieszynie. Sprawcy po wyłamaniu drzwi do budynku kasowego stacji paliw, ukradli papierosy różnych marek alkohol i pieniądze. Łączne straty wyniosły ponad 7000 zł. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili sprawców. Okazali się nimi: 42-letni mieszkaniec powiatu polickiego, wielokrotnie karany za włamania, który niedawno opuścił zakład karny oraz poszukiwany od 2008 roku 32-letni Marcin G. mieszkaniec małej miejscowości znajdującej się w pobliżu Lubieszyna.

32-latek ma na swoim koncie rozboje, kradzieże i włamania. Poszukiwany był przez szczecińskie sądy, sąd rejonowy w Myśliborzu oraz szczecińską prokuraturę. Większość wydanych za nim listów gończych dotyczyła odbycia kary za popełnione przestępstwa. Łącznie mężczyzna ma do odsiadki siedem lat. Teraz na swoim koncie ma kolejne włamanie, za które grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci pracujący przy sprawie ustalili gdzie mężczyzna się ukrywa. Dwa dni temu zorganizowali zasadzkę. Obserwowali 32-latka i gdy wsiadł do podmiejskiego autobusu został zatrzymany.

Dwa dni wcześniej w ręce polickiej policji wpadł wspólnik Marcina G. 42-latek pod koniec kwietnia warunkowo opuścił zakład karny, w którym odbywał kary za rozboje i włamania. W więzieniu był w sumie ponad 15 lat. Zaraz po wyjściu na wolność wspólnie z Marcinem G. włamali się do budynku stacji paliw. 42-latek odpowiedzialny jest również za rozbój, którego dopuścił się kilka dni temu na terenie Szczecina. Po przedstawieniu zarzutów został przekazany policjantom ze Szczecina.

źródło: KWP Szczecin

Powrót na górę strony