Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień dziecka z Policją

W niedzielę w płockim ZOO dzieci mogły świętować wspólnie z Policją zbliżający się Dzień Dziecka. Policjanci przygotowali wiele atrakcji, wśród których była między innymi maskotka płockiej Policji – Płopolinka.

Pokazy psów policyjnych, pokazy sprzętu wykorzystywanego przez policjantów w służbie, zagadki, gry i konkursy tematycznie związane z bezpieczeństwem oraz sympatyczna maskotka Płopolinka - to atrakcje, jakie zostały przygotowane dla najmłodszych mieszkańców Płocka i rejonu płockiego. Płocki Ogród Zoologiczny, wspólnie z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki oraz Urzędem Miasta Płocka, zorganizował w niedzielę Dzień Dziecka. Dla dzieci przygotowanych zostało wiele atrakcji. Pośród dmuchanych zjeżdżalni, trampolin, klaunów i baniek mydlanych, dzieci również miały okazję bliżej zapoznać się z płockimi policjantami, gdyż Komenda Miejska Policji w Płocku była jednym ze współorganizatorów imprezy.

W tak wesołym i kolorowym dniu policjanci z Płocka przygotowali niespodziankę dla wszystkich dzieci. Na głównej scenie pojawiła się sympatyczna maskotka. Prowadzący przedstawił ją jako Płopolinkę, której imię pochodzi od dwóch słów „Płocka” i „Policji”. Znaczy ono, że Płopolinka narodziła się w Płockiej Policji i od tej pory będzie jej maskotką. Płopolinka ze sceny zaprosiła wszystkie dzieci i dorosłych na pokaz tresury psów policyjnych oraz pokaz umiejętności czworonożnych funkcjonariuszy. Po pokazie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym. Między innymi mogły zwiedzić samochód – policyjną więźniarkę, którym konwojowani są zatrzymani, mogli założyć kamizelkę ochronną, którą zakładają policjanci konwojujący zatrzymanych.

Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny motocykl i radiowóz z „drogówki”. Amatorzy wirtualnej jazdy motorowerem mogli sprawdzić się na policyjnym symulatorze jazdy, natomiast zwolennicy gier planszowych mogli zagrać w taka grę, w której sami byli pionkami skaczącymi po planszy rozłożonej na ziemi. Pytania w tej grze dotyczyły oczywiście bezpieczeństwa. Każdy uczestnik, odpowiadając prawidłowo na pytanie mógł przeskoczyć o następne pola. Cały czas nad wszystkim czuwała Płopolinka, z którą dzieci chętnie robiły sobie zdjęcia. Płopolinka również miała odblaskowe upominki dla dzieci i mówiła im jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest noszenie odblasków.

Maluszki miały do dyspozycji kredki i kolorowanki. Dzieci trochę starsze mogły rozwiązywać krzyżówki i rebusy tematycznie związane z bezpieczeństwem. Każde dziecko, które odwiedziło policjantów otrzymywało upominek, natomiast laureaci konkursów zdobywali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Płocka.

(KWP w Radom / wm)

Powrót na górę strony