Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano 42 osoby działające w grupach przestępczych

Data publikacji 28.05.2012

Policjanci zatrzymali 42 osoby funkcjonujące w grupach przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym w grupie szkatułowej. Zatrzymane osoby zajmowały się przemytem i handlem narkotykami oraz wymuszeniami rozbójniczymi. Część z nich związana jest ze środowiskiem bojówek pseudokibicowskich.

Kilkuset policjantów podzielonych na kilkadziesiąt grup realizacyjnych dziś rano jednocześnie weszło do kilkudziesięciu mieszkań i domów, by zatrzymać osoby, które - jak wynikało z zebranych informacji - funkcjonowały w grupach przestępczych o charakterze zbrojnym, w tym w tzw. grupie szkatułowej, zajmującej się przede wszystkim przemytem narkotyków i wprowadzaniem ich do obrotu na terenie Polski.

Łącznie zatrzymano 42 osoby, część z nich związana jest ze środowiskami bojówek pseudokibicowskich klubów sportowych. Zatrzymane osoby są mieszkańcami Warszawy, Elbląga, Kętrzyna i Szczecina.

Dzisiejsze zatrzymania są efektem wielomiesięcznej pracy policjantów z Warszawy, KWP w Szczecinie i KWP w Olsztynie. W zatrzymaniach uczestniczyli też policyjni antyterroryści i funkcjonariusze Wydziału Realizacyjnego KSP.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do jednostek Policji, w chwili obecnej wykonywane są czynności z udziałem prokuratorów Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.

mj

foto, video: rh, kj, pb, ms
 

Film Zatrzymano 42 osoby działające w grupach przestępczych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano 42 osoby działające w grupach przestępczych (format flv - rozmiar 8.49 MB)

Film Zatrzymano 42 osoby działające w grupach przestępczych

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano 42 osoby działające w grupach przestępczych (format flv - rozmiar 14.47 MB)

Powrót na górę strony