Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci przechwycili ponad 4 kg amfetaminy

Data publikacji 29.05.2012

Policjanci z Poznania zatrzymali 29-letniego mieszkańca Piły, który miał przy sobie ponad 4 kilogramy amfetaminy. Mężczyzna wracał z Holandii. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Od kilku miesięcy funkcjonariusze zajmujący się przestępczością narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pracowali nad sprawą zorganizowanej grupy przestępczej z terenu północnej Wielkopolski, zajmującej się przemytem znacznej ilości narkotyków na terenie Unii Europejskiej. Tak policjanci wpadli na trop 29-letniego mieszkańca Piły, który kilka dni temu udał się za granicę, żeby kupić, a następnie przemycić do Polski narkotyki.

22 maja na wracającego z Holandii 29-latka w kraju czekali już policjanci. W Ujściu koło Piły na widok policyjnych radiowozów mężczyzna zaczął uciekać. Chwilę później został zatrzymany. W należącym do niego samochodzie policjanci, wspólnie z funkcjonariuszem Izby Celnej w Poznaniu, ujawnili ponad 4 kilogramy amfetaminy oraz około 5 kilogramów tzw. wypełniacza – substancji służącej do mieszania z amfetaminą, celem zwiększenia ilości towaru przeznaczonego na rynek.

Policjanci ustalili, że jakość zabezpieczonej amfetaminy pozwala na wytworzenie na potrzeby handlu detalicznego około 42 kilogramów narkotyków, których czarnorynkową wartość  śledczy szacują na ponad 1 mln 260 tysięcy złotych. 24 maja  zatrzymany mężczyzna, dotychczas niekarany, trafił na 3 miesiące do aresztu. Za przemyt znacznej ilości narkotyków grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

Jest to kolejna realizacja sprawy przeprowadzona przez Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową  Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w okresie bezpośrednio poprzedzającym turniej piłkarski EURO 2012, mająca na celu zdjęcie jak największej ilości narkotyków z polskiego czarnego rynku.

(KWP w Poznaniu / wm)

Powrót na górę strony