Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za 60 przestępstw przeciwko mieniu

Data publikacji 29.05.2012

Policjanci z Opola zatrzymali dziesięć osób w wieku od 14 do 26 lat podejrzanych o dokonanie ponad 60 przestępstw przeciwko mieniu na terenie powiatu opolskiego i powiatów sąsiednich. Straty powstałe w wyniku tych przestępstw oszacowano na ponad 20 tys. złotych.

Jak ustalili prowadzący sprawę policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Opolu, grupa młodych ludzi działała od marca ubiegłego roku. Wtedy to mieli włamać się do 8 altanek działkowych i 5 garaży na terenie miejscowości Gracze. Grupa swoją działalność nasiliła w bieżącym roku. Pierwsze zatrzymanie zrealizowane w tej sprawie miało miejsce 15 maja, a ostanie 24 maja.

Prowadzący sprawę policjanci zarzucili zatrzymanym między innymi kradzież pieniędzy ze skrzynki na datki w Kosorowicach, kradzieże 6 rowerów w Trzęsinach, Lewinie Brzeskim i Kolanowicach. Ponadto, w okresie od kwietnia do maja br., włamania do 20 domków kempingowych w Turawie oraz usiłowanie włamania do dwóch innych. Zarzucono im także 7 włamań do garaży i 8 włamań do altanek na terenie Graczy. Do przestępstw tych doszło w marcu 2012 r. Najczęściej kradli przedmioty, które po rozmontowaniu były sprzedawane na złom. Były to narzędzia, kosy spalinowe i elektryczne, kosiarki itp. Łupem padło też 130 metrów kabla elektrycznego wartego 9 tys. złotych, który skradziono w Graczach. Straty spowodowane działalnością grupy oszacowano na ponad 20 tys. złotych. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Część z wykrytych przez funkcjonariuszy przestępstw nie była wcześniej zgłaszana.

W sumie zatrzymanym mieszkańcom powiatu opolskiego przedstawiono 66 zarzutów. Młodzi ludzie przyznali się do zarzucanych im czynów. Pełnoletni wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. O losie nieletnich zdecyduje sąd rodzinny i dla nieletnich. Policjanci przewidują dalszy rozwój tej sprawy.

(KWP w Opolu / mg)

Powrót na górę strony