Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali tonącego mężczyznę

Data publikacji 29.05.2012

Dwóch policjantów prewencji uratowało życie 31-letniemu mieszkańcowi Węgorzewa, który wpadł do wody. Mężczyzna resztką sił bronił się przed porywającym go prądem rzeki. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

Wczoraj, około godziny 16.00, oficer dyżurny węgorzewskiej komendy otrzymał informację, że w pobliżu rzeki Węgorapy leży mężczyzna. Na miejsce skierowano patrol prewencji. Gdy policjanci przyjechali we wskazany rejon, natychmiast poszli nad rzekę. Funkcjonariusze znaleźli tam mężczyznę, który leżał przy brzegu, twarzą zanurzoną w wodzie i resztką sił bronił się porywającym go prądem rzeki. St. sierż. Łukasz Bebłowski i sierż. Robert Taraur bez chwili wahania wskoczyli do wody i wyciągnęli na brzeg tonącego mężczyznę. 31-latek był przytomny, lecz zadławił się wodą.

Policjanci udzieli mieszkańcowi Węgorzewa pierwszej pomocy, a następnie przekazali go pod opiekę lekarską. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Jak ustalili policjanci, 31-latek wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom funkcjonariuszy nie doszło do tragedii.

(KWP w Olsztynie / mg)
 

Powrót na górę strony