Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny sprawca rozboju zatrzymany

Data publikacji 30.07.2007

Dzisiaj policjanci zatrzymali drugiego sprawcę rozboju, do którego doszło w miniony czwartek (26 bm.) w Krośnie. W piątek Sąd Rejonowy w Krośnie na wniosek Policji i prokuratury tymczasowo aresztował na 3 miesiące jego wspólnika.

W czwartkowe popołudnie 50-letni mieszkaniec Głowienki wybrał się do Krosna sprzedać złom. Jechał pojazdem trójkołowym droga żwirową w kierunku osiedla im. Traugutta. Na ul. Stefana Batorego został bez powodu zaczepiony przez dwóch pijanych młodzieńców.

Napastnicy ściągnęli pokrzywdzonego z pojazdu, przewrócili na ziemię i dotkliwie pobili. Następnie zabrali mu portfel z dokumentami i znaczną sumą pieniędzy. W wyniku rozboju napadnięty mężczyzna doznał wstrząśnienia mózgu i złamań kości twarzy i nosa.

Jednego z przestępców, 18-letniego Marcina N. policjanci zatrzymali już kilka godzin po zdarzeniu, jego kompana, o rok młodszego Mateusza P. – dzisiaj.

W piątek sąd przychylił się do wniosku  Policji i prokuratury i tymczasowo aresztował Marcina N. na okres 3 miesięcy. Decyzja o losie drugiego z zatrzymanych zapadnie po przesłuchaniu.

Za rozbój przestępcom grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Powrót na górę strony