Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna kąpiel” w Domaniowie

Data publikacji 29.05.2012

„Bezpieczna kąpiel” – pod takim hasłem już po raz szósty nad zalewem w Domaniowie odbył się instruktażowy festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych poświęcony bezpieczeństwu podczas letniego wypoczynku.

Wakacje już za kilka chwil, dlatego z myślą o tych, którzy swój wolny czas lubią spędzać nad wodą przygotowano pokazy umiejętności wyspecjalizowanych służb ratownictwa wodnego. Na wspólnych pokazach policja wodna i Środowiskowo-Lekarski WOPR zaprezentowały współdziałanie podczas akcji ratowniczych przy użyciu sprzętu podręcznego (rzutka rękawowa i bojka SP) oraz sprzętu ciężkiego (skuter wodny z platformą ratowniczą, deska surfingowa, kołowrót ratowniczy), a także desantu z łodzi motorowodnej. Pokaz metod poszukiwania zaginionych pod wodą osób oraz przedmiotów zaprezentowali radomscy strażacy.

W tym roku w organizację pokazów włączyła się także Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych, która zaprezentowała akcję gaszenia pożaru poprzez zrzut wody z samolotu „Dromader” oraz Straż Graniczna prezentując mobilny samochód do kontroli granicznej – „Bus Schengen”. Każdy z pokazów był szczegółowo omówiony przez specjalistów, a dzieci ochoczo przyłączały się do dyskusji na temat bezpiecznego zachowania. Na najaktywniejszych czekały nagrody i przejażdżki policyjną motorówką. Dodatkową atrakcją festynu był pokaz tresury psów policyjnych. Wszystkie pokazy wspólnie z uczestnikami festynu obserwowali Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Marek Świszcz i Wicewojewoda Mazowiecki Dariusz Piątek.

Festyn nad zalewem w Domaniowie zorganizowali: Wydział Prewencji mazowieckiej Policji, Wydział Edukacji, Sportu i Turystyki Urzędu Miejskiego w Radomiu, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu, Radomska Stacja Pogotowia Ratunkowego, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Radomskie Środowiskowo-Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczną w Radomiu i Nadwiślański Oddział Straży Granicznej.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony