Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Upozorował samobójstwo, by przechytrzyć organy ścigania

Data publikacji 30.05.2012

Na pomysł przechytrzenia organów ścigania wpadł 43-letni mieszkaniec jednej z podlubelskich miejscowości, który będąc poszukiwany listem gończym za niepłacenie alimentów upozorował własne samobójstwo. Mężczyzna nad lubelskim Zalewem Zemborzyckim zostawił rzeczy osobiste i list pożegnalny. Policjanci nie dali się jednak nabrać na jego plan. Poszukiwany został namierzony i dobrowolnie oddał się w ręce Policji. Wkrótce zgodnie z orzeczeniem sądu, zostanie przekonwojowany do najbliższego aresztu w celu odbycia kary.

43-letni mieszkaniec gminy Jabłonna poszukiwany był listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Lublinie do odbycia kary aresztu. Ponadto mężczyznę poszukiwały do ustalenia miejsca pobytu Prokuratury Rejonowe: w Lublinie i Warszawie-Mokotów. Z ustaleń policjantów wynikało, że 43-latek wielokrotnie zmieniał miejsce swojego pobytu.

Po Marianie S. nie było śladu, aż do ostatniego piątku. Jeden z przebywających nad Zalewem Zemborzyckim mężczyzn znalazł przy brzegu pozostawioną odzież oraz dokument wystawiony na nazwisko poszukiwanego 43-latka. W rzeczach osobistych znajdował się również list pożegnalny, z którego wynikało, że jego autor chce popełnić samobójstwo. Jako przyczynę zamachu na własne życie, mężczyzna podał fakt ścigania go oraz związaną z tym tułaczkę. Biorąc pod uwagę treść pozostawionego listu, rozpoczęto poszukiwania 43-latka. Ponieważ zachodziło podejrzenie, że mężczyzna mógł utonąć, do działań zostali zaangażowani strażacy, którzy sonarem sprawdzali dno zbiornika.

Utonięcie 43-latka nie było jedyną hipotezą postawioną przez policjantów z komisariatu w Bychawie, którzy zajęli się tą sprawą. Operacyjne ustalenia mundurowych oraz powiązanie pewnych faktów dały podstawę do przypuszczeń, że mężczyzna żyje, a jego samobójstwo to celowa gra by wprowadzić organy ścigania w błąd.

Ustaleniem miejsca przebywania 43-latka zajęli się również policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Lublinie, którzy namierzyli mężczyznę w jednej z podwarszawskich miejscowości. Poszukiwany dobrowolnie oddał się w ręce Policji i stawił się w komisariacie w Ożarowie Mazowieckim.

Wkrótce zgodnie z orzeczeniem sądu, mężczyzna zostanie przekonwojowany do najbliższego aresztu w celu odbycia kary za niepłacenie alimentów.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony