Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany od 7 lat zatrzymany w Irlandii

Data publikacji 30.05.2012

Dzięki współpracy policjantów z KWP w Kielcach z irlandzką policją możliwe było zatrzymanie poszukiwanego od siedmiu lat Europejskim Nakazem Aresztowania 30-letniego mężczyzny. Osoba ta związana jest m.in. z napadem na konwój w Połańcu. Mężczyzna został już przekazany do aresztu śledczego w naszym kraju. Czeka go teraz proces.

Pod koniec czerwca 2005 roku, na terenie Połańca, konwojenci przewozili kilkaset tysięcy złotych. W pewnej chwili drogę zajechało im audi, a z tyłu przejazd zablokował drugi pojazd sprawców. Konwojenci odpowiedzieli ogniem z pistoletu maszynowego. Ranny został jeden z napastników. Sprawcy uciekli i  nie zdołali przejąć pieniędzy.

Dwóch mężczyzn, podejrzewanych o udział w napadzie, policjanci, wspierani przez antyterrorystów, zatrzymali jeszcze tego samego dnia na terenie prywatnej posesji w powiecie staszowskim. Kolejnego podejrzewanego ujęto już następnego dnia. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów na ulicy Sandomierskiej w Kielcach. Na terenie Wielkiej Brytanii zatrzymano ukrywającego się tam kolejnego sprawcę. Podczas śledztwa okazało się, że osoby mają związek z innymi przestępstwami dokonanymi w naszym regionie.

Po napadzie na konwój bankowy przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się jeszcze jeden z podejrzewanych o udział w tym przestępstwie. Trwały nieprzerwalne poszukiwania tej osoby. Istniało duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna przebywa poza granicami RP. W 2008 roku wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, wchodzący w skład specjalnego zespołu poszukiwań celowych. Z informacji zebranych przez śledczych wynikało, że 31- letni obecnie mężczyzna, przebywa prawdopodobnie we wschodniej części Irlandii. Ustalili oni konkretną miejscowość i szczegóły dotyczące ukrywającego się 31-latka. Współpracując ściśle z irlandzkimi organami ścigania, kieleccy policjanci przekazali zdobytą wiedzę. Na tej podstawie, w połowie maja, zatrzymano 31-latka, a następnie przekazano go stronie polskiej. Poza związkiem z napadem w Połańcu, 31-latek podejrzewany jest również o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

(KWP w Kielcach / mg)

Powrót na górę strony