Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiana miejscami nie pomogła

Data publikacji 30.07.2007

Stołeczni policjanci zatrzymali wczoraj nietrzeźwą parę pędząca astrą 130 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h. On miał 1,5 promila - ona 0,8 promila alkoholu we krwi. Gdy policjanci ruchu drogowego z Legionowa zatrzymali auto do kontroli, ci zamienili się miejscami i próbowali uciekać. Odpowiedzą m.in. za jazdę pod wpływem alkoholu i przekroczenie prędkości.

Był wczesny niedzielny poranek, kiedy policjanci pełniący służbę w rejonie Jadwisina zauważyli nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd. Pomiar radaru wskazał 130 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h.

Po sygnale kierowca opla zatrzymał się za radiowozem. Następnie nie zważając na podchodzących policjantów zamienił się miejscami z pasażerką, po czym odjechali. 25-letnią Ewę M. i 29-letniego Andrzeja K. zatrzymano w pościgu kilka kilometrów dalej koło Serocka. Zarówno kierująca wówczas kobieta, jak i prowadzący wcześniej mężczyzna byli nietrzeźwi.

Badanie wykazało odpowiednio 1,50 i 0,80 promila alkoholu we krwi. Obydwoje trafili do policyjnego aresztu. Samochód zabezpieczono na parkingu depozytowym. Za ucieczkę z miejsca kontroli drogowej, przekroczenie dozwolonej prędkości i przede wszystkim kierowanie w stanie nietrzeźwości poza utratą prawa jazdy i kary grzywny, obojgu zatrzymanym grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony