Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tragiczne polowanie na plantacji

Data publikacji 30.05.2012

Podczas polowania na dziki w miejscowości Luszyn, powiat Gostynin, kobieta postrzeliła 30-letniego mężczyznę, który przebywał w rejonie polowania. Mężczyzna zmarł w szpitalu. W trakcie oględzin na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli kilkaset sadzonek konopi indyjskich.

Do zdarzenia doszło w nocy z poniedziałku na wtorek. Kobieta, podczas polowania na dziki na własnym polu, postrzeliła ze sztucera 30-letniego mężczyznę. Kobieta miała zezwolenie na odstrzał dzików ze względu na to, że zwierzęta niszczyły uprawy kukurydzy. Kiedy zorientowała się co się stało, natychmiast powiadomiła pogotowie ratunkowe i policję. Niestety na skutek postrzału w brzuch 30-letni mieszkaniec powiatu lipnowskiego zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Policjanci ustalili, że mężczyzna przebywał w rejonie polowania wspólnie z kolegą, 36-letnim mieszkańcem powiatu włocławskiego. W trakcie prowadzonych oględzin na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ujawnili sadzonki konopi indyjskich. Część z nich wsadzona była już do ziemi na plantacji kukurydzy, pozostałe znajdowały się w pojemnikach, gotowe do wysadzenia. Łącznie zabezpieczono kilkaset sadzonek tej rośliny. W związku z tym policjanci zatrzymali 36-latka. Teraz pod nadzorem prokuratury funkcjonariusze ustalają związek mężczyzn z ujawnionymi sadzonkami.

Kobiecie prokurator przedstawił zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Po wpłaceniu zabezpieczenia majątkowego została zwolniona z policyjnego aresztu. Trwają czynności w tej sprawie.

(KWP w Radomiu / mj)
 

Powrót na górę strony