Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki wpisom na forum ustalili niedoszłego samobójcę

Data publikacji 30.05.2012

Policjanci uratowali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa, który chciał targnąć się na swoje życie. Mężczyzna na jednym z forów internetowych zamieszczał wpisy, z których jednoznacznie wynikało że ma zamiar w najbliższym czasie popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiemu przekazowi informacji między dyżurnymi jednostek Policji i sprawnemu działaniu policjantów, nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił do szpitala.

28 maja br. dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzymał od dyżurnego z komendy w Lublinie informacje o osobie mieszkającej lub przebywającej w okolicach Rzeszowa, która ma zamiar popełnić samobójstwo. Wynikało to z wpisów zamieszczanych przez tę osobę na jednym z portali medycznych.

Dyżurny rzeszowskiej komendy skierował do działań policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zajęli się ustaleniem miejsca, w którym mógł przebywać autor wspomnianych wpisów. W wyniku przeprowadzonych czynności ustalono dwa adresy użytkowników internetowych, z których mógł logować się poszukiwany internauta. Policjanci niezwłocznie udali się w te miejsca. Jak ustalono, żadna z osób obecnych pod pierwszym adresem nie dokonywała wpisów na forach internetowych. Pod drugim adresem natomiast policjanci zastali 22-letniego mężczyznę. Przyznał, że to on jest autorem wpisów na forum medycznym. Umieszczał je za pomocą telefonu komórkowego. Mężczyzna od jakiegoś czasu miał problemy, z którymi sam nie umiał sobie poradzić. 22-latek potwierdził policjantom, że chciał targnąć się na własne życie w najbliższy piątek. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę do szpitala. Policjanci powiadomili również jego najbliższą rodzinę.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony