Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przelewał cudze pieniądze na własne konto

Data publikacji 30.07.2007

Policjanci zatrzymali 34-letniego kasjera jednego z banków w Białogardzie, który przez blisko 2 lata nielegalnie przelał ok. 70 tys. zł z konta klienta banku na własne. Gdy właściciel rachunku przychodził po wydruk stanu konta, kasjer uzupełniał brakujące kwoty, na chwilę przelewając pieniądze z rachunku "kasjerskiego". Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu dyżurny komendy powiatowej w Białogardzie otrzymał informację od dyrektora oddziału jednego z banków, że jeden z kasjerów od dłuższego czasu, nielegalnie wypłacał pieniądze.

Jak ustalili policjanci 34-letni kasjer podrabiał bankowe dokumenty i z konta jednego z klientów banku, wypłacał pieniądze i przelewał je na swoje. Kiedy właściciel rachunku przychodził po wydruk stanu konta, kasjer uzupełniał brakujące kwoty, na chwilę przelewając na konto klienta pieniądze z rachunku kasjera. Wpadł, gdy pod jego nieobecność w pracy, kierownik obsługi znalazł u niego na biurku dwa dokumenty dotyczące operacji bankowych i zaczął podejrzewać, że są sfałszowane. Dyrektor banku powiadomił Policję.

Mężczyzna przyznał się do ok. dwudziestu pięciu wypłat pieniędzy i podrabiania dokumentacji. Przez blisko 2 lata wyprowadził z banku ok. 70 tys. zł.

Policjanci postawili mu zarzut  przywłaszczenia powierzonych pieniędzy. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony