Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy zastępca komendanta - prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Data publikacji 30.05.2012

Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Andrzej Rokita uroczyście wręczył insp. dr Robertowi Częścikowi akt wyznaczenia z dniem 1 czerwca 2012 roku na stanowisko zastępcy komendanta - prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W uroczystości wzięła udział kadra WSPol oraz zaproszeni goście.

Insp. dr Robert Częścik jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie (1988-1991) i Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie (1999). W Policji od 1987 roku, w KWP w Białymstoku pełnił funkcje: zastępcy dowódcy pododdziału antyterrorystycznego, zastępcy dowódcy Oddziału Prewencji Policji, naczelnika wydziału prewencji komendy wojewódzkiej Policji. W latach 2007-2008 pierwszy zastępca komendanta miejskiego Policji w Łomży. Od 2008 roku pełni służbę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie na kierowniczych stanowiskach dydaktycznych. Od czerwca 2012 roku wyznaczony na stanowisko zastępcy komendanta - prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W 2011 roku uzyskał na Wydziale Dowodzenia i Operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni stopień naukowy doktora nauk społecznych w specjalności bezpieczeństwo wewnętrzne. Autor licznych publikacji z zakresu organizacji służby prewencyjnej i działań specjalnych Policji.

Objęcie przez insp. dr. Roberta Częścika stanowiska zastępcy komendanta – prorektora Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie stanowi wyraz uznania dla jego wysokich kwalifikacji, bogatego doświadczenia, profesjonalizmu oraz dotychczasowych osiągnięć w działalności zawodowej i naukowej.

(WSPol w Szczytnie / mw)
 

Powrót na górę strony