Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskana ciężarówka o wartości 450 tys. złotych

Data publikacji 31.05.2012

Policjant Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wspólnie z funkcjonariuszami ITD wczoraj odzyskali samochód ciężarowy scania z naczepą. Pojazd skradziony został na terenie Niemiec, a jego wartość to 450 tys. złotych.

W środę (30.05) policjant Ruchu Drogowego KPP w Sulęcinie wraz z funkcjonariuszem Inspekcji Transportu Drogowego pełnili służbę na terenie Boczowa. Około godziny 11.00 podczas sprawdzania parkingu opodal jednej ze stacji paliw wśród zaparkowanych tam pojazdów zauważyli ciężarówkę z uszkodzoną tablicą rejestracyjną. Rejestracja miała wykonane wiele otworów po wkrętach, co mogło świadczyć, że była wielokrotnie przekładana. Naczepa natomiast nie miała żadnych tabliczek znamionowych. Po skontaktowaniu się z oficerem dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie i sprawdzeniu w systemie policyjnym okazało się, że wskazana ciężarówka wraz z naczepą została skradziona w kwietniu na terenie Niemiec.

Samochód ciężarowy scania zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Obecnie trwają czynności związane z ustaleniem, w jaki sposób skradziony pojazd znalazł się na terenie województwa lubuskiego. Wartość odzyskanego przez funkcjonariuszy mienia szacowana jest na kwotę 450 tys. złotych.

(KWP w Gorzowie / mg)

Powrót na górę strony