Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne zawody przełajowe – Łazy 2012

Data publikacji 31.05.2012

Na terenie nieczynnego kamieniołomu w Niegowonicach odbyły się Ogólnopolskie Zawody Policji w Kolarstwie Przełajowym i I Jurajskie Mistrzostwa w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Burmistrza Łaz. Na wyjątkowo trudnej trasie rywalizowało ponad 50 zawodników. Najlepszym wśród policjantów okazał się Piotr Ścigała z częstochowskiej komendy policji.

W piątek kilkudziesięciu policjantów, miłośników kolarstwa przełajowego stanęło na starcie rozgrywanych w Łazach Ogólnopolskich Zawodów Policji w Kolarstwie Przełajowym. Podczas imprezy prowadzone były dwie odrębne klasyfikacje - dla policjantów oraz pozostałych zawodników biorących udział w wyścigu jurajskim. Dla przełajowców przygotowano trzykilometrową trasę składającą się z stromych podjazdów o trudnym kamienisto-żwirowym podłożu. Mężczyźni mieli do pokonania 5 okrążeń, po 3 km każde, natomiast panie o dwa "kółka" mniej.

W klasyfikacji policyjnej najlepszym zawodnikiem okazał się Piotr Ścigała z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W kategorii otwartej jurajskich mistrzostw zwyciężył Tomasz Gocyła z Łaz. Dla najlepszym zawodników przygotowano dyplomy i puchary, które wręczał Komendant Powiatowy Policji w Zawierciu, Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Katowicach i Burmistrz Łaz.

(KWP w Katowicach / mg)

Galeria zdjęć >>

Powrót na górę strony