Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za podpalenia samochodów

Data publikacji 31.05.2012

Policjanci z Opola wyjaśnili sprawę trzech pożarów samochodów, do których doszło ostatnio w centrum miasta. Już w niecałą godzinę po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali 21-latka z Opola podejrzewanego o te podpalenia. Mężczyźnie za sprowadzenie pożaru, który zagraża mieniu w wielkich rozmiarach, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia samochodów doszło 29 maja 2012 r. pomiędzy godziną 4:00 a 5:00. Wysłani na miejsce policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu ustalili, że pierwszy spłonął o godz. 4:00 fiat doblo na ul. Plebiscytowej. Następny pożar samochodu wybuchł na ul. Kośnego kilkadziesiąt minut później, tam sprawca używając łatwopalnej substancji podpalił vw passata. Kolejnym podpalonym samochodem był zaparkowany kilkadziesiąt merów dalej, na ul. Katowickiej vw golf II, od którego ogniem zajął się peugeot 406 ulegając częściowemu zniszczeniu.

Funkcjonariusze na podstawie oględzin uszkodzonych pojazdów wstępnie potwierdzili hipotezę o celowych podpaleniach i natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Tego samego dnia ok. 6:15 na ul. Katowickiej, w pobliżu miejsca popełnienia przestępstwa, policjanci z KIP w Opolu zatrzymali podejrzewanego o spowodowanie pożarów 21-latka z Opola. Młody człowiek poruszał się rowerem i był nietrzeźwy. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do podpalenia vw passata i vw golfa.

Wczoraj prokurator przedstawił Mateuszowi T. zarzut sprowadzenia pożaru, który zagraża mieniu w wielkich rozmiarach i zastosował wobec niego policyjny dozór.

Policjanci w dalszym ciągu pracują nad tą sprawą i wyjaśniają podpalenie fiata doblo.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony