Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie policji wodnej

Data publikacji 31.05.2012

31 maja 2012 r. w Aquaparku Fala odbyło się szkolenie policjantów pełniących służbę na obszarach wodnych województwa łódzkiego. Już po raz piąty Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym województwa łódzkiego oraz kierownictwem pływalni Aquapark Fala organizują szkolenie dla funkcjonariuszy Policji i Państwowej Straży Rybackiej

Szkolenie jest adresowane do funkcjonariuszy, którzy w sezonie letnim pełnią służbę na akwenach wodnych Zalewu Sulejowskiego i Zbiornika Jeziorsko oraz w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Podczas szkolenia policjanci i strażnicy pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów systematycznie doskonalą umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowym atutem szkolenia jest możliwość wymiany doświadczeń oraz ćwiczenie współdziałania różnych służb ratowniczych.

31 maja 2012 r. na pływalni Aquapark Fala w Łodzi 17 funkcjonariuszy wzięło udział w zajęciach z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego, takiego jak koła ratunkowe, pasy ratownicze czy bojki. Wzorem lat ubiegłych szkolenie prowadził Milan Wilhelmi - zastępca prezesa WOPR województwa łódzkiego. Doskonalono techniki prowadzenia zespołowej akcji ratowniczej przy użyciu liny asekuracyjnej z szelkami. Uczestnicy ćwiczyli także akcję ratowniczą w utrudnionych warunkach – na basenie ze sztuczną falą wodną. W ramach pierwszej pomocy przedmedycznej funkcjonariusze ćwiczyli resuscytacje poszkodowanych w różnym wieku przy użyciu specjalistycznych fantomów. Ponadto uczestnicy szkolili się w obsłudze defibrylatorów i masek tlenowych. Kolejny etap szkolenia odbędzie się już na otwartej przestrzeni, na Zalewie Sulejowskim we wrześniu br. Wówczas będzie można przećwiczyć akcje ratownicze daleko od brzegu z wykorzystaniem łodzi, skuterów i motorówek.

(KWP w Łodzi / mg)

Powrót na górę strony