Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów w rękach policji

Data publikacji 01.06.2012

Rybniccy policjanci rozbili grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami samochodów na terenie Austrii. Śledztwo w tej sprawie trwało od października 2011 roku. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia. Funkcjonariusze odzyskali samochody o wartości prawie 600 tys. zł.

Jak ustalili śledczy, trzyosobowa grupa działała przez rok, począwszy od października 2010 roku. Ich łupem padały wyłącznie samochody marki BMW. Mężczyźni kradli samochody na terenie Wiednia. Wybierali pojazdy, które nie miały skomplikowanych zabezpieczeń. Najczęściej wybijali szybę w samochodzie, a potem pokonywali zabezpieczenia pojazdu. Policjanci z Rybnika, wspólnie z funkcjonariuszami wydziału przestępczości samochodowej KWP w Katowicach, wpadli na ich trop w 2011 roku. Pierwsze zatrzymania miały miejsce 21 października w rybnickich Jankowicach. Mężczyźni wpadli w policyjną zasadzkę, kiedy próbowali ukryć skradzione BMW 325 w garażu jednego z oskarżonych. Na tej samej posesji funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze BMW 118 oraz części innych skradzionych samochodów. W trakcie śledztwa odzyskano BMW X6 oraz BMW 320, które po kradzieży trafiło do Świętochłowic. Grupa zajmowała się również przerabianiem numerów oraz sprzedażą części samochodowych na aukcjach internetowych.

Oskarżeni to trzej mieszkańcy Śląska - starszy w wieku 44 lat i dwaj bracia w wieku 28 lat. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przeciwko całej grupie Prokurator skierował akt oskarżenia do rybnickiego sądu.

(KWP w Katowicach / mw)
 

Powrót na górę strony