Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci oczyszczeni z pomówień

Data publikacji 02.06.2012

Funkcjonariusze Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji oczyścili z pomówień policjantów z jednej z jednostek podległych KWP w Kielcach. Sprawca pomówienia usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 212 k.k. i akt oskarżenia przeciwko niemu trafił już do sądu.

W styczniu 2012 roku anonimowy mężczyzna zawiadomił oficera dyżurnego z KMP w Kielcach o tym, że dwóch policjantów z podległej jednostki pełni służbę pod wpływem alkoholu. Informacja ta nie potwierdziła się – przeprowadzone natychmiast badanie trzeźwości udowodniło, że obaj oczerniani funkcjonariusze byli trzeźwi.

Policjanci BSW KGP ustalili dane mężczyzny, który fałszywie pomawiał funkcjonariuszy i zebrane materiały przekazali do prokuratury. Po wszczęciu postępowania w kierunku art. 212 k.k. prokurator objął ściganie przestępstwa z urzędu – z uwagi na ważny interes społeczny.

Podejrzany mężczyzna usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa z art. 212 par. 1 k.k. czyli pomówienia funkcjonariuszy o pełnienie służby pod wpływem alkoholu, co mogło narazić ich na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia służby policjanta. Prokuratura skierowała przeciwko podejrzanemu mężczyźnie akt oskarżenia da sądu.

(Źródło: BSW KGP/gp)

Powrót na górę strony