Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ostrzegamy ponownie przed oszustwami na wnuczka

Data publikacji 04.06.2012

Policjanci zatrzymali kolejną osobę podejrzewaną o oszustwa na wnuczka. Kobieta próbowała wyłudzić od starszej pani 15 tys. złotych. Teraz grozi jej 8 lat pozbawienia wolności.

1 czerwca tuż po godzinie 13-tej w Komisariacie Policji V w Krakowie młoda dziewczyna zgłosiła, że do jej babci zadzwoniła kobieta i podając się za nią chce pożyczyć 15 tys. złotych. Do miejsca zamieszkania babci udali się policjanci Wydziału Kryminalnego i poinstruowali kobietę, jak ma się zachować w przypadku kolejnego kontaktu „wnuczki”.

Po jakimś czasie znowu zadzwoniła ta sama kobieta i powiedziała, że pilnie potrzebuje pieniędzy od babci, zastrzegła jednak, że po ich odbiór zgłosi się znajoma, gdyż sama nie może przyjść. Po kilku minutach do mieszkania po odbiór pieniędzy przyszła „znajoma”. Przedstawiła się informując, że jest przyjaciółką wnuczki i że w jej imieniu przyszła po pieniądze. Wtedy też - po odebraniu specjalnie do tego przygotowanych w pakunku pieniędzy - została zatrzymana przez policjantów.

Jak się okazało 47-letnia oszustka znana była wcześniej Policji - była poszukiwana przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce. Została osadzona w policyjnym areszcie. Za oszustwo grozi jej 8 lat więzienia.

(KWP w Krakowie / mj)
 

Powrót na górę strony