Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa przestępcza rozbita

Data publikacji 31.07.2007

Policjanci krakowskiego CBŚ przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Nowego Targu rozbili grupę przestępczą zajmującą się przemytem, posiadaniem i wyrabianiem broni palnej, a także produkcją i handlem dużej ilości narkotyków w tym amfetaminy i marihuany. Do sprawy zatrzymano łącznie 16 podejrzanych w wieku od 30 do 45 lat. Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Podejrzanym zarzuca się przemyt, posiadanie oraz wyrabianie broni palnej, a także produkcję i handel dużej ilości narkotyków w tym amfetaminy i marihuany. Zorganizowana grupa przestępcza działała od 2005 r. Broń w postaci pistoletów CZ, strzelb, karabinów a także duże ilości amunicji i akcesoriów do produkcji i wyposażenia broni np. lunety przemycano najczęściej ze Słowacji. Broń pochodząca z nielegalnych źródeł trafiała następnie do zorganizowanych grup przestępczych w Polsce, a także do indywidualnych odbiorców.

Na ślad grupy trafili policjanci z krakowskiego CBŚ, którym pomagali funkcjonariusze Straży Granicznej z Nowego Targu. Zatrzymanym mężczyznom w wieku od 30 do 45 lat przedstawiono zarzuty posiadania broni, przemytu narkotyków ich produkcji.

Za przestępstwa te grozi im kara do 10 lat więzienia. Śledztwo prowadzone wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Krakowie określane jest jako rozwojowe. Przewidywane są dalsze zatrzymania i aresztowania.
Powrót na górę strony