Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wróżbitka odpowie za przywłaszczenie

Data publikacji 31.07.2007

Funkcjonariusze z Iławy zatrzymali 20-letnią wróżbitkę, podejrzaną o przywłaszczenie dwóch telefonów komórkowych i pieniędzy o łącznej kwocie 2,1 tys. zł. Grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły wtorek mieszkankę Lubawy zaczepiła na jednej z ulic Iławy 20-letnia kobieta i zaoferowała jej wróżby. Wróżbitka poprosiła o kilka wartościowych przedmiotów, niezbędnych do przepowiedzenia przyszłości. Kobieta dała jej telefon komórkowy i 900 zł.

Wróżbitka oświadczyła, że kobietę czeka niebezpieczeństwo i poprosiła o kolejne spotkanie. Zatrzymała jej rzeczy tłumacząc, że będą jeszcze potrzebne. Poprosiła o przyniesienie innych wartościowych przedmiotów. Następnego dnia wróżbitka otrzymała kolejny telefon komórkowy, 500 zł i razem ze swoją klientką pojechała do jednego z iławskich supermarketów. Tam zniknęła razem z rzeczami klientki. Gdy ta zorientowała się, że została oszukana poprosiła o pomoc Policję.

Wczoraj Iławscy policjanci zatrzymali  20-letnią Żanetę A., wróżbitkę. W mieszkaniu kobiety funkcjonariusze znaleźli telefony komórkowe należące do mieszkanki Lubawy.

Żaneta A. odpowie przed sądem, grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony