Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z nożem na policjantów

Data publikacji 06.06.2012

Trzech młodych mężczyzn odpowie za czynną napaść na policjantów,znieważenie ich oraz naruszenie nietykalności cielesnej po interwencji funkcjonariuszy, na jednym ze szkolnych boisk w Łodzi. Mundurowi zareagowali na zgłoszenie dotyczące grupy młodzieży pijącej alkohol na boisku, wówczas spotkali się z wyjątkową agresją. Jeden z młodych ludzi zaatakował policjantów nożem. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Nieletni stanie przed sądem rodzinnym.

4 czerwca około 18:50 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy młodzieży pijącej alkohol na boisku szkolnym przy ulicy Grota Roweckiego. Na miejsce skierowano patrol z Wydziału Prewencji. Mundurowi po dojechaniu we wskazany rejon postanowili wylegitymować stojące tam osoby, co spotkało się z ich agresją i niezadowoleniem. Jeden z mężczyzn w wulgarnych słowach odmówił podania danych personalnych i okazania dokumentu tożsamości. 20-latek w pewnym momencie wyjął z kieszeni nóż przypominający ten do cięcia tapet i zamachnął się nim na policjanta. Jeszcze przed eskalacją agresji ze strony grupy szybko został obezwładniony i skuty kajdankami. W tym czasie znajdujący się w pobliżu 16-latek rzucił w stronę mundurowych butelką po piwie. On także mimo stawianego oporu i agresji został obezwładniony. Po pościgu został zatrzymany również trzeci ze sprawców, którym okazał się 19-latek atakujący wcześniej funkcjonariuszy. Wszyscy znajdowali się pod wpływem alkoholu. U najstarszego badanie wykazało blisko 2,5 promila, u 19-latka blisko 2 promile podobnie jak u nieletniego. Cała trójka była już wcześniej notowana za konflikty z prawem od kradzieży i włamań po rozboje. Nieletni stanie przed sądem rodzinnym, który z całą pewnością weźmie pod uwagę jego przeszłość kryminalną. Dorośli usłyszą zarzuty czynnej napaści na policjantów w celu zmuszenia ich do odstąpienia od czynności służbowych co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji, którzy wykonują wstępne czynności w tej sprawie, zapowiedzieli wnioski do prokuratury o to aby ta wystąpiła do sądu o tymczasowe areszty dla zatrzymanych. Dzisiaj zapadną decyzje w tej sprawie.

(KWP w Łodzi / mw)
 

Powrót na górę strony