Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie jesteś sam - wspólny projekt zespołu VIR i Policji

Data publikacji 06.06.2012

Rzeszowski zespół VIR, we współpracy z ukraińską grupą DAZZLE DREAMS i z pomocą podkarpackiej Policji, promuje najnowszy utwór „Hey You”. Muzycy zwrócili się do Policji o pomoc w opatrzeniu teledysku danymi statystycznymi dotyczącymi zagrożenia przestępczością wśród młodych ludzi.

Muzykom zależało, aby w czasie, gdy w Polsce i na Ukrainie rozgrywane są Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej EURO 2012, zwrócić uwagę na zagrożenia związane z przestępczością wśród młodzieży. Problem ten w związku z mistrzostwami może narastać, dlatego autorzy piosenki i towarzyszącego jej wideoklipu chcą dotrzeć do młodych ludzi, do ich rodziców i opiekunów. Główny nacisk muzycy chcieli położyć na narastający w ostatnich latach problem zagrożenia cyberprzemocą, w tym przestępstwem stalkingu, a także problem ucieczek z domów i zaginięć młodych ludzi. Autorzy zwrócili także uwagę na powszechny już problem kontaktu młodzieży z używkami i narkotykami.

O pomoc w realizacji projektu muzycy zwrócili się do podkarpackiej Policji. Funkcjonariusze z chęcią włączyli się w ten projekt, pomagając muzykom w doborze statystyk, których liczby wzmocniłyby przekaz wizualny i zobrazowały skalę problemu.

Podkarpacka Policja włączyła się także w promocję utworu z nadzieją, że zarówno piosenka, jak i teledysk uświadomią wielu osobom, jak dużo niebezpieczeństw czyha na młodych ludzi i że często pozostawieni sami sobie nie są w stanie udźwignąć i rozwiązać swoich problemów.

Zwracajmy uwagę na nasze dzieci, interesujmy się ich światem, problemami. W większości przypadków ucieczki z domów to próba zwrócenia na siebie uwagi rodziców, opiekunów, osób z najbliższego otoczenia. Nie przeoczmy momentu, gdy nasze dziecko swoim zachowaniem woła o pomoc.

(KWP w Rzeszowie / mw)
 

Opis filmu: profilaktyka,

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 21.02 MB)

Powrót na górę strony