Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o przestępstwa gospodarcze

Data publikacji 06.06.2012

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o przestępstwa o charakterze gospodarczym, polegające m.in. na spowodowaniu uszczuplenia podatkowego na kwotę ponad 6 milionów złotych.

5 czerwca funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 50-latka, podejrzanego o przestępstwa gospodarcze. Do zatrzymania doszło w miejscu zamieszkania mężczyzny, na terenie jednej z miejscowości województwa wielkopolskiego. Mężczyzna podejrzany jest o to, że działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej złożył w jednej z dolnośląskich firm zamówienie na dostarczenie oleju opałowego o wartości ponad 10 milionów złotych, podając nieprawdziwe dane osobowe odbiorcy, a następnie przy odbiorze zakupionego oleju podrobił w 318 kompletach dokumentów podpisy rzekomych odbiorców.

Do zdarzeń doszło w latach 2003-2004. Ponadto 50-latek podejrzany jest o to, że w tym samym okresie spowodował uszczuplenie podatkowe w kwocie ponad 6 milionów złotych - wprowadzając zakupiony olej opałowy do obrotu handlowego zmienił jego przeznaczenie na olej napędowy.

Postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji Wrocławiu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu /wm)

 

Powrót na górę strony