Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uprowadzenie i torturowanie kolegi z pracy

Data publikacji 06.06.2012

Sukcesem zakończyła się wczorajsza akcja policjantów wydziału kryminalnego z Elbląga oraz antyterrorystów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Funkcjonariusze zatrzymali sześć osób podejrzanych o uprowadzenie 26-letniego mężczyzny. Trzech z sześciu zatrzymanych usłyszało zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przebieg zdarzenia przypominał sceny z polskiego filmu „Dług”. Doszło do niego w miniony czwartek. Grupa sześciu mężczyzn uprowadziła 26-letniego pracownika firmy rybackiej w Suchaczu pod Elblągiem. Sprawcy pod pozorem odwiezienia pokrzywdzonego do miejsca zamieszkania zwabili go do osobowego volkswagena, gdzie zaczęła się jego gehenna. Napastnicy na zmianę wozili 26-latka po lesie, gdzie poddawany był licznym torturom. Polegały one na krępowaniu, kopaniu, uderzaniu kijami po całym ciele oraz uderzaniu specjalnie przygotowanym sznurem z supłami. Na koniec jeden ze sprawców wbił mężczyźnie nóż w nogę, po czym sprawcy porzucili go w przydrożnym rowie w okolicach Raczek Elbląskich. Poraniony i wyczerpany 26-latek dotarł do najbliższych zabudowań, gdzie udzielono mu pomocy, jak również wezwano pogotowie oraz policjantów.

Już od pierwszych chwil funkcjonariusze zbierali informacje i ustalali potencjalnych sprawców. Podjęte w tej sprawie czynności przy udziale pododdziału antyterrorystycznego z Olsztyna, doprowadziły do zatrzymania sprawców. Doszło do tego wczoraj około godziny 7.00 na drodze do miejscowości Suchacz pod Elblągiem. Do policyjnego aresztu trafili kolejno: 23-letni Rafał G., 24-letni Piotr G., 45-letni Kazimierz Z. oraz trzech mężczyzn w wieku 53, 30 i 19 lat.

Śledczy ustalili, że sprawcy byli w przeszłości notowani, między innymi za pobicia i przestępstwa narkotykowe. W mieszkaniu Piotra G. funkcjonariusze znaleźli 40 gram amfetaminy oraz wagę elektroniczną służącą do porcjowania narkotyku.

Sprawcy znali pokrzywdzonego, wspólnie z nim pracowali. Jak stwierdzili, uprowadzili 26-latka, gdyż podejrzewali go o kradzież piły spalinowej. Znęcanie się miało sprawić, że mężczyzna przyzna się do winy i zwróci skradzione mienie.

Czynności w tej sprawie nadal trwają. Policjanci będą wnioskować o tymczasowy areszt dla zatrzymanych. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

(KWP w Olsztynie / mw)
 

Powrót na górę strony