Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradła mieszkanie na 9. piętrze wchodząc przez okno balkonowe

Data publikacji 11.06.2012

Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego III Komisariatu w Łodzi zatrzymali kobietę, która z dachu wieżowca dostała się na balkon jednego z mieszkań i wykorzystując otwarte okno balkonowe dostała się do środka i pod nieobecność właścicieli okradła ich lokal. Funkcjonariusze przestrzegają: unikajmy pozostawiania otwartych okien i drzwi balkonowych na noc, zwłaszcza podczas naszej nieobecności. Uchronić nas to może przed wizytą nieproszonych gości.

9 czerwca około 22:00 policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jedno z mieszkań przy ulicy Tomaszewicza w Łodzi. Okradziona lokatorka stwierdziła, że z lokalu zniknęły pieniądze, biżuteria i telefon komórkowy. Straty mogły osiągnąć kwoty nawet 6250 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili na miejscu rozpytanie sąsiadów. Okazało się, że kilka minut wcześniej na balkonie mieszkania znajdującego się poniżej pojawiła się nieznana kobieta i prosiła o wypuszczenie jej na klatkę schodową, gdyż, jak twierdziła, nie mogła wydostać się ze swojego lokalu. Wszystko uwiarygodniła rzekomą awanturą z mężem. Sąsiedzi nie podejrzewając podstępu pomogli kobiecie.

Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji i ustaleniu rysopisu kobiety rozpoczęli poszukiwania. Nie trwały one długo. Podejrzewana została zlokalizowana w stojącym przed blokiem samochodzie, w którym funkcjonariusze znaleźli skradzione chwilę wcześniej przedmioty. 26-latka została zatrzymana. W rozmowie ze stróżami prawa przyznała się do kradzieży. Jak stwierdziła, dostała się na balkon z dachu wieżowca i splądrowała mieszkanie. Nie mogła jednak wyjść przez drzwi, dlatego zeszła po balkonie piętro niżej do sąsiadów, którzy nieświadomi z kim mają do czynienia, wypuścili sprawczynię na klatkę schodową. Pokrzywdzona właścicielka lokalu w tym czasie wyszła akurat na chwilę do bankomatu, nie zamykając okna balkonowego.

Śledczy nie wykluczają, że kobieta mogła okraść w podobny sposób jeszcze inne mieszkania. Weryfikacja tej hipotezy będzie przedmiotem prowadzonego w tej sprawie postępowania. Kobiecie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Za oknem nawet wieczorami panuje dość wysoka temperatura. Sprzyja to pozostawianiu otwartych okien i drzwi balkonowych. Policjanci apelują jednak, aby unikać tego typu praktyk, szczególnie pod nieobecność lokatorów w mieszaniach a także w trakcie snu. Jak pokazuje powyższy przykład, może to uchronić nas przed dość zuchwałymi wizytami nieproszonych gości, którzy potrafią skrupulatnie to wykorzystać i pozbawić wartościowych rzeczy.


(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony