Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ekologiczny patrol na EURO

Data publikacji 12.06.2012

Od kilku dni radomskich policjantów można zobaczyć w nietypowym pojeździe. Jest to pojazd elektryczny o napędzie elektrycznym, który na potrzeby Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji przekazał Instytut Transportu Samochodowego.

W trakcie wydarzeń związanych z niedawną I Krajową Debatą - Bezpieczeństwo Pieszych, która odbyła się w Płocku, Instytut Transportu Samochodowego przekazał na potrzeby Mazowieckiej Komendy Wojewódzkiej Policji elektryczny pojazd.

Jest on cichy, przyjazny środowisku, ekologiczny i tani w eksploatacji. Tym niezwykle prostym w obsłudze wehikułem można dotrzeć prawie wszędzie. Jest to już drugi sezon elektrycznego pojazdu w policyjnych barwach. W roku ubiegłym podczas wakacji z pojazdu korzystali policjanci z Płocka, którzy patrolowali nim miejsca niedostępne dla samochodów, takie jak np. deptak.

W tym roku w okresie wakacyjnym będzie on służył policjantom z Radomia. Jak na razie funkcjonariusze korzystają z niego w czasie EURO 2012 i zabezpieczenia radomskiej strefy kibica. Po mistrzostwach funkcjonariusze będą poruszać się nim po deptaku i innych miejscach, gdzie nie ma możliwości poruszania się samochodem osobowym.

(KWP w Radomiu / mw)
 

Powrót na górę strony