Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Komendant nagrodził opolskich policjantów

Data publikacji 12.06.2012

Opolski Komendant Wojewódzki Policji nadinsp. Leszek Marzec wyróżnił policjantów z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim i Lewinie Brzeskim za wzorowo pełnioną służbę.

Dzisiaj, na odprawie służbowej kierownictwa Policji garnizonu opolskiego nadinsp. Leszek Marzec nagrodził policjantów z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim i Dobrzeniu Wielkim za godną naśladowania postawę w służbie.

Dwaj policjanci z Komisariatu Policji w Dobrzeniu Wielkim st. asp. Daniel Gutka i sierż. sztab. Robert Walos działając szybko i zdecydowanie zapobiegli pożarowi mieszkania. Z zadymionych pomieszczeń wyprowadzili 88-letnią kobietę i przekazali pod opiekę zespołu medycznego. Szybka i zdecydowana interwencja policjantów zapobiegła rozprzestrzenieniu się pożaru, który mógłby zagrozić życiu mieszkańców budynku.

Natomiast funkcjonariusze z Lewina Brzeskiego już następnego dnia od zgłoszeniu o napadzie na jedną z placówek bankowych, zatrzymali 35-latka podejrzewanego o ten czyn. Zebrany w tej sprawie materiał dowody dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania rozboju. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Za usiłowanie rozboju grozi mu teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Opolski Komendant Wojewódzki Policji pogratulował policjantom wzorowej postawy i wręczył im listy gratulacyjne oraz przyznał nagrody pieniężne.

(KWP w Opolu / mw)
 

Powrót na górę strony