Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chcieli wyłudzić kredyty bankowe

Data publikacji 14.06.2012

Nawet 8 lat więzienia grozi trzem osobom zatrzymanym przez bydgoskich policjantów. Mężczyzna wspólnie z dwiema kobietami próbowali wyłudzić 200 tys. złotych. Śledczy nie wykluczają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej komendy miejskiej w Bydgoszczy zatrzymali trzy osoby, które usiłowały wyłudzić kredyty gotówkowe. Funkcjonariusze ustalili, że w przestępczy proceder zamieszany jest przedstawiciel firmy świadczącej usługi doradztwa finansowego oraz dwie kobiety prowadzące działalność gospodarczą.

Bydgoszczanki próbowały wyłudzić w jednym z banków dwie pożyczki na kwotę 200 tys. złotych. Doradca finansowy zajął się przygotowaniem sfałszowanych zaświadczeń, ponieważ kobiety nie posiadały zdolności kredytowej.

Do zatrzymania doszło we wtorek przed południem w jednej z placówek bankowych przy ulicy Gdańskiej w Bydgoszczy. 27-letni mieszkaniec powiatu żnińskiego oraz dwie kobiety (43 i 44 l.) trafiły do policyjnego aresztu. Wczoraj trójka podejrzanych została doprowadzona do prokuratury, gdzie usłyszała zarzuty usiłowania oszustwa kredytowego. Za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenia majątkowe. Śledczy nie wykluczają, że sprawa może mieć charakter rozwojowy.

(KWP w Bydgoszczy / mj)

Powrót na górę strony
Polska Policja