Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywacze uciekając potrącili policjanta

Data publikacji 14.06.2012

Katowiccy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku włamania do supermarketu z elektroniką trzech mężczyzn. Mundurowi interweniowali w momencie, kiedy złodzieje pakowali łup do samochodu. Uciekając autem sprawcy potrącili policjanta. Stróże prawa użyli broni. Ranni zostali dwaj przestępcy, trzeci nie odniósł obrażeń. Potrącony funkcjonariusz doznał ogólnych potłuczeń.

Mundurowi z grupy szybkiego reagowania katowickiej komendy miejskiej zatrzymali trzech złodziei, którzy w nocy ze środy na czwartek włamali się do supermarketu. Wcześniej przestępcy potrącili samochodem interweniującego policjanta. Stróże prawa użyli broni, raniąc dwóch sprawców. Jeden z uciekających mężczyzn został ranny w szyję, drugi ma ranę brzucha. Obecnie są w szpitalu pod opieką lekarzy. W samochodzie, którym uciekali złodzieje, był jeszcze jeden mężczyzna, który nie został ranny.

Policjanci nakryli sprawców włamania, gdy ci pakowali do samochodu sprzęt ukradziony ze sklepu z elektroniką. Gdy mundurowi podjęli próbę zatrzymania, samochód z impetem ruszył w ich kierunku. Jeden z policjantów został potrącony i znalazł się na masce jadącego auta. Doznał ogólnych potłuczeń – jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Funkcjonariusze użyli broni służbowej wobec kierującego uciekającym samochodem. Oddali łącznie kilka strzałów. Auto przestępców zostało zatrzymane po ok. 150 metrach. Okazało się, że dwaj złodzieje - kierujący i jeden z pasażerów - zostali trafieni.

Zatrzymani mają 26, 28 i 31 lat. Wszyscy są znani policji – byli już notowani za łamanie prawa. Teraz funkcjonariusze sprawdzają, czy nie brali oni udziału w podobnych włamaniach, bądź innych przestępstwach.

(KWP w Katowicach / mw)

Film Włamywacze uciekając potrącili policjanta

Opis filmu: ataki na policjantów, kradzieże z włamaniem

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Włamywacze uciekając potrącili policjanta (format flv - rozmiar 8.35 MB)

Powrót na górę strony