Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadu na taksówkarza

Data publikacji 15.06.2012

Trzech mężczyzn podejrzanych o napad na 60-letniego taksówkarza zatrzymali chorzowscy kryminalni wspólnie z policjantami z KWP w Katowicach. Napastnicy grożąc nożem i dusząc zaatakowali swoją ofiarę, po czym skradli sprzęt elektroniczny i uciekli. Za rozbój dorosłym zatrzymanym grozi kilkanaście lat więzienia, natomiast nieletni stanie przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca br. około 22. Jak wstępnie ustalili śledczy, trzej mężczyźni zamówili kurs taksówką. Gdy przejechali kilka przecznic, nakazali taksówkarzowi aby zatrzymał się na parkingu przy ulicy Dąbrowskiego. Gdy 60- latek zaparkował, siedzący na przednim siedzeniu mężczyzna przyłożył mu nóż do gardła, a drugi ze sprawców zaczął go dusić. Kierowca stracił przytomność. Napastnicy skradli z pojazdu telewizor przenośny, nawigację, telefon komórkowy oraz pieniądze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci wydziału kryminalnego z chorzowskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Już po kilkunastu godzinach przy współpracy z funkcjonariuszami z KWP w Katowicach ustalili i zatrzymali podejrzanych. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Chorzowa, wieku 16,18 i 25 lat. Stróże prawa odzyskali również większość zrabowanych przedmiotów.

Teraz 25- latek, który działał w recydywie, w więzieniu może spędzić nawet 18- lat. Drugiemu grozi 12- letni pobyt za kratami, natomiast 16- latkiem zajmie się sąd rodzinny.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony