Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie pracowników ochrony

Data publikacji 16.06.2012

Lubuscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wywołanie awantury i atak na pracowników ochrony podczas imprezy w krośnieńskim amfiteatrze. Obydwaj zatrzymani przewiezieni zostali do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty udziału w pobiciu oraz spowodowania uszkodzenia ciała.

Dwaj podejrzani 26-letni Adam D. i 25-letni Kamil R. zatrzymani zostali przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. i jednostki w Krośnie Odrzańskim w związku z zajściem, do jakiego doszło podczas publicznego oglądania transmisji meczu piłkarskiego EURO 2012. 8 czerwca br. mieszkańcy Krosna Odrzańskiego spotkali się w miejscowym amfiteatrze na imprezie zorganizowanej przez władze miasta. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwali pracownicy ochrony. W pewnym momencie grupa młodych mężczyzn pijących alkohol przypuściła regularny atak na ochroniarzy. Całość zdarzenia zarejestrowana została przez będące w amfiteatrze osoby, a zapis wideo trafił do Internetu. Jeszcze tego samego dnia krośnieńscy policjanci ustalili i wylegitymowali kilku najbardziej agresywnych uczestników bójki. Adam Ł. - jeden z nietrzeźwych mężczyzn, usłyszał też zarzut znieważenia policjanta.

Ponieważ pokrzywdzeni pracownicy firmy ochrony nie złożyli formalnego zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa żadna z ustalonych osób nie mogła być wówczas zatrzymana. Z uwagi jednak na okoliczności wydarzenia, jego miejsce i zagrożenie dla zgromadzonych osób, krośnieńska Policja zwróciła się do miejscowej Prokuratury o objęcie sprawy ściganiem z urzędu. Analizując charakter zajścia i zapis wideo Prokurator nie miał wątpliwości, przychylając się do wniosku Policji. Rezultatem tej decyzji były dzisiejsze czynności. Zarówno Adam D. jak i Kamil R. po zatrzymaniu dziś rano przez policjantów, przewiezieni zostali do Prokuratury. Tu przedstawiono im zarzut udziału w pobiciu i spowodowanie uszkodzenia ciała. Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony