Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA zatrzymany przez CBŚ

Data publikacji 18.06.2012

Poszukiwany za współudział w brutalnym zabójstwie na terenie Niemiec Dariusz S. został zatrzymany na Pomorzu przez policjantów Centralnego Biura Śledczego. Mężczyzna podczas ukrywania się przed organami ścigania tworzył oddział gangu motocyklowego, do którego należał na terenie naszego kraju. Teraz stanie przed niemieckim sądem i odpowie za to co zrobił.

Do funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego dotarły z Niemiec dokumenty na temat poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania Dariusza S., członka gangu motocyklowego. Z informacji przekazanych policjantom wynikało, że mężczyzna był zamieszany w brutalne zabójstwo do jakiego doszło na terenie naszego zachodniego sąsiada. Wspólnie z innymi osobami członkami swojej bandy, zwabił ofiarę w ustronne miejsce. Tam ją bili i torturowali, a następnie zastrzelili. S. chcąc uniknąć kary uciekł za granicę do Polski i tworzył tu nowy „chapter”, czyli oddział swojego gangu. Niemieckie organy ścigania wystawiły za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Policjanci CBŚ od razu przystąpili do działania. Ich wytężona praca opłaciła się. Namierzyli Dariusza S. na Pomorzu. Wtedy urządzili na niego zasadzkę. Mężczyzna został zatrzymany podczas dynamicznej akcji na ulicy. Dariusz S. był całkowicie zaskoczony widokiem funkcjonariuszy i nie miał nawet szans na stawianie jakiegokolwiek oporu.

Działalność gangu motocyklowego, do którego należał Dariusz S. została prawnie zakazana w Niemczech. Organizacja ta posiada swoje oddziały na całym świecie. Skierowała swoje zainteresowania na obszary Europy Wschodniej przed przystąpieniem ich do Unii Europejskiej, aby pozyskać nowe tereny do swojej działalności.

Dariusz S. obecnie przebywa w areszcie. Czeka na ekstradycję do Niemiec i tam stanie przed sądem za to co zrobił.

kj

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.89 MB)

Powrót na górę strony