Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w Niemczech

Data publikacji 19.06.2012

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w Niemczech poszukiwanego od ponad roku Michała S. Mężczyzna ma na swoim koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która handlowała i przemycała narkotyki.

Mężczyzna zatrzymany przez policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu był poszukiwany dwoma listami gończymi, a także przez Centralne Biuro Śledcze. 34-letni Michał S. ma na swoim koncie udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przemytem i handlem narkotykami. Zatrzymany od ponad roku skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, do czasu, kiedy nie zainteresowali się nim funkcjonariusze poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych, którzy namierzyli poszukiwanego na terenie Niemiec.

Mężczyzna powziął wszelkie możliwe środki ostrożności, żeby tylko policjanci nie wpadli na jego trop; opuścił granice kraju, w Niemczech często zmieniał miejsce zamieszkania i posługiwał się fałszywymi dokumentami. Ukrywając się zerwał bezpośrednie kontakty z rodziną w Polsce, a za granicą spotykał się tylko z nieliczną, zaufaną grupą znajomych. Zapewne dlatego na widok polskich policjantów poszukiwany nie krył zaskoczenia. Mężczyzna miał już wcześniej do czynienia z policjantami z poznańskiej „celówki” dlatego od razu podał prawdziwe nazwisko i nie stawiał oporu.

Obecnie Michał S. oczekuje w niemieckim areszcie na transport do Polski, gdzie przyjdzie mu odbyć zaległą karę ponad dwuletniego pozbawienia wolności.

To nie pierwsze zatrzymanie za granicą Polski przeprowadzone przez policjantów poznańskiego Zespołu Poszukiwań Celowych. W przeszłości policjanci jeździli do Niemiec, Holandii oraz Czech i tam zatrzymywali sprawców najpoważniejszych przestępstw, poszukiwanych przez polski wymiar sprawiedliwości. Poznańska grupa pościgowa jest jedyną w kraju, która prowadzi swoje operacje poza granicami Polski.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony