Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali z wody dwóch mężczyzn

Data publikacji 20.06.2012

Dwóch mężczyzn znajdujących się pod wpływem alkoholu uratowali z wody wrocławscy policjanci z Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych. Obaj zostali ukarani mandatami za naruszenie przepisów dotyczących żeglugi śródlądowej oraz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych.

18 czerwca 2012 roku około godz. 20.30 funkcjonariusze Referatu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych z komendy miejskiej, podczas patrolu zauważyli przewrócony kajak, w pobliżu którego w wodzie znajdowały się dwie osoby. Do zdarzenia doszło w okolicach Mostu Młyńskiego, gdzie jest szybki nurt rzeki. Poszkodowani mieli problem z utrzymaniem się na powierzchni wody.

Policjanci natychmiast podjęli akcję ratunkową, podczas której wciągnęli na pokład służbowej łodzi dwóch mężczyzn. Z uwagi na ich wychłodzenie i zmęczenie funkcjonariusze udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej. Od mężczyzn wyczuwalna była woń alkoholu. Okazało się, że dwaj 20-latkowie mają po blisko 0,4 promila alkoholu w organizmach.

Obaj zostali ukarani mandatami w wysokości 300 złotych w związku z naruszeniem przepisów dotyczących żeglugi śródlądowej oraz bezpieczeństwa osób przebywających na obszarach wodnych.

(KWP we Wrocławiu /wm)
 

Powrót na górę strony