Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 20.06.2012

Dzięki szybkiej interwencji policjantów z Rewiru Dzielnicowych w Świeradowie Zdroju nie doszło do tragedii. Policjanci wyciągnęli mężczyznę z palącego się mieszkania, a następnie ewakuowali pozostałych mieszkańców budynku.

Funkcjonariusze świeradowskiego rewiru dzielnicowych zostali powiadomieni o pożarze budynku. Natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie paliło się mieszkanie na parterze i powiadomili straż pożarną. W związku z tym, że jak wynikało z informacji, w mieszkaniu mógł znajdować się jego właściciel, funkcjonariusze zabrali gaśnice będące na wyposażeniu rewiru. W lokalu faktycznie przebywał mężczyzna, który natychmiast został wyprowadzony na zewnątrz. Funkcjonariusze ewakuowali także pozostałych mieszkańców. Po chwili na miejsce przybyły również zastępy ochotniczej i państwowej straży pożarnej oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Wstępne czynności wykazały, że zarzewiem pożaru mógł być papieros, od którego zapaliło się łóżko. Właściciel mieszkania został przebadany alkotestem. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu - miał blisko 2,5 promila.

Teraz 57–latek musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za sprowadzenie pożaru zagrażającemu życiu lub zdrowiu. Za czyn ten grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu /wm)
 

Powrót na górę strony