Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Firma z nielegalnym oprogramowaniem mogła spowodować straty rzędu 400 tys. zł

Data publikacji 20.06.2012

Wrocławscy policjanci w jednej z firm geodezyjnych ujawnili nielegalne oprogramowanie do wykonywania prac inżynieryjnych. Funkcjonariusze zabezpieczyli sześć twardych dysków. Firma korzystając ze specjalistycznego oprogramowania bez licencji mogła spowodować straty na kwotę nie mniejszą niż 400 tys. zł

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu mając podejrzenie, że działająca we Wrocławiu firma zajmująca się pracami geodezyjnymi może wykorzystywać na komputerach nielegalne oprogramowanie, przeprowadzili jej kontrolę. W siedzibie firmy we Wrocławiu oraz w biurze znajdującym się w powiecie wrocławskim funkcjonariusze sprawdzili komputery i znajdujące się na nich oprogramowanie. Podczas kontroli policjanci ujawnili specjalistyczne oprogramowanie, na które przedstawiciele firmy nie posiadali odpowiedniej licencji. Zabezpieczono sześć twardych dysków.

Jak ustalili funkcjonariusze, firma korzystając nielegalnie z komercyjnego oprogramowania do wykonywania prac inżynieryjnych, mogła spowodować straty na kwotę nie mniejszą niż 400 tysięcy złotych. Z dotychczas przeprowadzonych ustaleń wynika, że firma zajmowała się również wykonywaniem prac przy budowie dróg na terenie powiatu wrocławskiego.Trwa wyjaśnianie sprawy.

Za posiadanie nielegalnego oprogramowania komputerowego grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mw)
 

Powrót na górę strony