Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani do sprawy wysadzanych bankomatów

Data publikacji 20.06.2012

Policjanci z Płot zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o wysadzenie bankomatów w Warzymicach i w Gdyni, do których doszło w drugiej połowie marca br. Przy zatrzymanym policjanci znaleźli broń palną, a w jego mieszkaniu zabezpieczono broń maszynową oraz elementy przy pomocy, których wysadzano bankomaty. Mężczyzna trafił do aresztu. Dwa dni temu w ręce policjantów wpadł wspólnik zatrzymanego. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

W drugiej połowie marca br. policjanci z Płot zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Mercedes. Za kierownicą auta siedział 48 – letni mężczyzna. Podczas kontroli i sprawdzania mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że znajdowało się w nich ostrzeżenie o tym, że może on posiadać broń palną. Przeszukując wnętrze pojazdu, pod siedzeniem, funkcjonariusze znaleźli rewolwer. W pojeździe ponadto policjanci zabezpieczyli torbę foliową z dużą ilością gotówki. 48-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Wówczas do działań włączyli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz policjanci ze Szczecina, Gryfic, Szczecinka i Gdańska.

Funkcjonariusze ustalili dwa miejsca pobytu zatrzymanego. Jedno z nich znajdowało się w Szczecinie, drugie na terenie powiatu szczecineckiego. Policjanci ze Szczecina przeszukali mieszkanie znajdujące się na podległym im terenie, podczas którego znaleźli pistolet maszynowy, magazynki do broni oraz 265 szt. amunicji. W lokalu tym funkcjonariusze zabezpieczyli również butlę gazową wraz z wyposażeniem oraz elementy, które mogły służyć do wysadzania bankomatów. Odnalezione przedmioty oraz gotówka wskazywały, że mężczyzna może stać za sprawami związanymi z wysadzeniem bankomatów w Warzymicach i Gdyni.

W sprawie również przeszukano drugie miejsce pobytu podejrzanego. Tam w niewielkiej miejscowości w powiecie szczecineckim okazało się, że na terenach przydomowych znajdowała się plantacja konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli blisko 600 sztuk sadzonek w różnym stadium wzrostu oraz ponad 3 kilogramy gotowego suszu roślinnego. Na miejscu zatrzymano mężczyznę, który doglądał całej plantacji, a do tego, jak się okazało był poszukiwany czterema listami gończymi.

Obaj mężczyźni notowani wcześniej w policyjnych bazach danych usłyszeli zarzuty: 48-latek m.in. nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz włamania, drugi z zatrzymanych uprawy konopi. Zatrzymany 48-latek ma za sobą udział w zorganizowanej grupie przestępczej działającej na terenie Trójmiasta. Mężczyźni trafili do aresztu.

Dwa dni temu policjanci z Gdańska pracując nad tą sprawą zatrzymali innego mężczyznę - wspólnika 48-latka, podejrzanego również o udział w wysadzaniu bankomatów. Zatrzymany został przetransportowany do Szczecina, gdzie prokurator z V Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przedstawił mu zarzuty włamania do bankomatu. 32-letni mężczyzna decyzją sądu również trafił do aresztu.

(KWP w Szczecinie / mw)


 

Film Zatrzymani do sprawy wysadzanych bankomatów

Opis filmu: bankomaty


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani do sprawy wysadzanych bankomatów (format flv - rozmiar 8.99 MB)

Powrót na górę strony