Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa włamywaczy w rękach Policji

Data publikacji 21.06.2012

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście zatrzymali grupę włamywaczy. Trzech mężczyzn i nieletni dokonali wspólnie kilkudziesięciu włamań do różnych obiektów. Włamywacze kradli metale, które sprzedawali na złom, a także materiały budowlane, paliwo, różnego rodzaju narzędzia, sprzęt elektroniczny i odzież.

Złodziejski proceder trwał od początku roku. Nieznani sprawcy włamywali się do różnych obiektów. Jako cel swojego działania wybierali przede wszystkim samochody. Włamywali się do nich wybijając szyby. Najczęściej kradli odtwarzacze radiowe lub CD, radia CB, wzmacniacze ale również narzędzia, akumulatory, paliwo. W jednym przypadku z samochodu skradli pozostawioną tam odzież. Kradli rzeczy bardzo kosztowne ale nie pogardzili też ładowarkami do telefonów czy przewodami USB.

Oprócz samochodów policjanci zanotowali włamania do altanek na ogródkach działkowych, warsztatu samochodowego oraz budynków mieszkalnych zamieszkałych lub w trakcie budowy. We wszystkich tych przypadkach sprawcy nie byli wybredni i kradli wszystko co przedstawiało jakąś wartość. Funkcjonariusze rozpracowywali grupę już od dłuższego czasu.

Policjanci wyjaśniając włamanie do domu jednorodzinnego natrafili na trop włamywaczy. Sprawcami okazali się mieszkańcy Rzeszowa i okolic w wieku od 16 do 23 lat. W środę zostali zatrzymani. Mężczyźni i nieletni działając wspólnie od początku roku dokonali 28 włamań do rozmaitych obiektów. W ich wyniku powstały straty przekraczające 26 tys. złotych. Sprawcy usłyszeli łącznie 31 zarzutów. Podczas przesłuchania częściowo przyznali się do zarzucanych czynów. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów. Dorosłym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

We wtorek Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. O losie nieletniego zdecyduje sąd rodzinny.

(KWP w Rzeszowie / mj)
 

Powrót na górę strony